Tatile çıkamayan şehirli kadınlar için tüyolar

0
421

İnsanlar ikiye ayrılır; tatile çıkabilenler ve çıkamayanlar : ) Şaka bir yana, eğer tüm yazı şehirde geçirmek durumunda kalıp bunu çaktırmak istemeyenlerdenseniz kendinize tatilden yeni dönmüş efekti verebilirsiniz. Belki böylece tatile çıkamamış olmanın üzüntüsü de bir parça azalır, kim bilir…

** İlk hedef tabii ki biraz bronzlaşmak. Bunun için illa sahilde olmaya gerek yok, açık havada daha çok vakit geçirerek de bronzlaşabilirsiniz. Ne olursa olsun güneş kremi sürmeyi unutmayın. Güneş kremleri yanmanıza engel olmaz, sağlıksız bir şekilde yanmanızı engeller. (şuradan güneş kremleri ile ilgili bimeniz gereken bazı gerçeklere bakabilirsiniz.)
Solaryuma girmek de bir çözüm tabii ama doğal bronzluk gibisi yok, unutmayın!

saglikli-cilt
** Güneşin ciltte bıraktığı pembemsi bronzluğu makyaj hileleri ile sağlayabilirsiniz. Nem ve renk veren BB ya da CC kremler ve tabii şeftali tonlarında ya da pembe allıklar tam da bu noktada imdada yetişir. Yalnız allık sürerken sadece yanaklarınıza değil burna ve burun hizzasından yukarı doğru yanaklara sürmelisiniz. Doğal güneş efekti : ) Toz allıklar yerine krem olanları öneririz, daha canlı durur.

** Malum deniz suyu ve güneş saç rengini açıyor, sarartıyor. Bunun için saçlarınıza kendi renginizden birkaç ton açık gölge attırabilirsiniz.

bohem-sokak-modasi
** Saç şeklinizi ve giyim tarzınızı daha doğal, hatta salaş yapın. İnsan tatil dönüşü her anlamda daha zinde hissediyor kendisini malum, yüzüne de renk geliyor. Dolayısı ile daha abartısız kıyafetlere ve az makyaja ihtiyaç duyuyoruz. Sahilde giyilen parmak arası terliklerden yüksek topuklara geçmek zaman alıyor, hatırlayın. Ya da doğal görünümü ile yaşamaya alıştığınız saçlarınızla bir süre daha barışık yaşayıp, sonrasında föne geçiyoruz genelde, yalan mı siz söyleyin?

** En zor kısmı da ruh halinizi toparla adımı. Tatil dönüşü sadece bedenen değil aynı zamanda zihnen de dinlenmiş ve zinde oluruz. Hayata daha olumlu bakar, kışın olduğu kadar çabuk sinirlenmeyiz her şeylere. Pozitif bir insan olmaya çalışmak bakarsınız işe yarar, tatile gitmeden de enerjik ve olumlu hissedersiniz, neden olmasın?

CEVAP VER