Saç şekillendirmek için kolay yöntemler

Hepsi de gayet yapılır

0
734

Saçları şekillendirmek öyle elinin ucuyla yapılacak iş değil, pratik ipuçları bilmek çok işe yarıyor tatlı hanımlar. Birkaç saç önerisini bir araya topladık, iyi oldu bizce. Hepsi de işe yarar yöntemler.

At kuyruğunuzu dağınık toplayarak kendinize kahkül yapabilirsiniz. Vallahi, izleyin bakın kısacık video. Buyrun:

daha-uzun-ve-dolgun-atkuyrugu-nasil-yapilir

Saçlarınız çok uzun ve dolgun değilse, yukarıdaki şekilde toplayarak öyle gösterebilirsiniz. Güzel değil mi? Ama saçlar dümdüz ise pek olmaz çünkü yanlardan belli olur.

saclari-daha-dolgun-gostermenin-kolay-yolu

Uzun saçları daha dolgun ve hacimli göstermek ya da kolayca hafif dalgalar elde etmek isterseniz, yukarıdaki gibi at kuyruğu yapıp saçları ikiye ayırmak, saç maşasıyla hafifçe kıvırmak ve sonra at kuyruğunu açıp ellerinizle saçları karıştırmak yeterli.

karisik-dalgalar-elde-etmenin-adimlari

Bohem görünümlü, dağınık dalgalar elde etmek için saç kıvırma aletini kullandıktan sonra bukleleri biraz çekiştirip, uçlarını da parmaklarımızla dağıtıyoruz.

tel-toka-kullanmanin-dogru-yolu

Tel toka takıyorsunuz ama pek işe yaramıyor mu? O zaman tel tokayı hepimiz gibi ters takıyor olabilir misiniz? Vallahi şaşırdık.

duzensiz-dalgalar-elde-etmenin-kolay-yolu

Saçlarınız düzse, pek çok saç modelini uygulama şansınız var. Örneğin saçları normal örüp, örgünün üzerinden saç düzleştiricisi ile geçtikten sonra açarsanız, yukarıdaki gibi süper dalgalara kavuşuyorsunuz.

daginik-topuz-yapmanin-kolay-yolu

Tel tokaları yabana atmayın, küçümsemeyin, onları rencide etmeyin. Zira yukarıdaki gibi şahane bir topuzu kolaycacık yapmanızı sağlayanlar onlar. E taktir edersiniz ki böyle bir saçla işe de gidebilirsiniz, mezuniyet törenine de.

Screen shot 2014-09-04 at 3.15.08 PM

Ne güzel saç aparatları var, şu spiral tokalar gibi mesela. Bunlarla o kadar kolay ve sağlam topuzlar yapılıyormuş ki, biz de yeni öğrendik. Bunlardan iki tanesini topuzun iki tarafından sokarak saçı rahatça toplayabiliyormuşuz meğer. Şöyle.

Saçınızla kendinize örgü taç yapmak isterseniz, bu hanım kızımız cici cici anlatmış, izleyelim. Kolay cidden:

CEVAP VER