Rujun uzun dayanması için

Dudakta daha güzel duracak böylece...

0
418

Makyaj malzemesi zaten pahalı bir şey, bir de kötü çıkmasına kızıyor insan. Hele ruj çok önemli. Rujun uzun süre dayanması, dudakta iyi durması için yapmamız gerekenler şunlar tatlı hanımlar:

1. Peeling. Dudaklar pul pul dökülüyorsa ne güzel görünür ne de ruj tutar. Doğru dürüst peeling yapıp pürüzsüz hale gelirlerse hayat daha güzel olur. Bunun için yumuşak bir diş fırçası, toz şeker ve bal karışımı yeter de artar bile. Bal ile toz şekeri karıştırın, diş fırçası ile dudaklarınıza fazla bastırmadan minik ovalama hareketleri ile sürün. Kuru derileri alıyor, dudak yumuşacık oluyor. Ben denedim, tavsiye ediyorum.

2. Nemlendirme. Kuru dudaklar güzel ve sağlıklı değildir. Dudak nemlendiriciniz olsun.

3. Baz ve dudak kalemi. Rujdan önce iyi bir baz ürünü kullanmak rujun dayanıklılığını artırır. Bunun için özel ürünler var ama elinizde yoksa azıcık fondöten de kullanabilirsiniz. Ve tabii rujunuzun renginde bir dudak kalemi de her şeyi daha iyi yapar.

4. Kaliteli bir ruj. Tabii ki, uzun süre dayanan ve kaliteli bir rujun varlığının, şu süreçte en önemli madde olduğunu inkar edemeyiz.

5. Pudra. Hafif bir pudra ile de rujun üzerinden geçerseniz, kendisiyle vedalaşmanız daha bir gecikecektir.

CEVAP VER