Mayo ve bikinilerin bakımı nasıl olmalı?

Uzun yıllar giyebilin diye

0
426

Mayolara, bikinilere dünya kadar para veriyoruz tatlı hanımlar. Ömürlerinin uzun olmasını isteriz. Şahsen ben aldığım mayoyu uzun zaman giyiyorum. Her sene yeni mayolar almak biraz lüks kaçıyor. Neyse, hal böyleyken, mayona bikinime iyi bakmak isterim. Bunun için yapacağımız şeyler basit:

  1. Mayolarımızı çamaşır makinesinde yıkamıyoruz. Çekebilirler, büzüşebilirler, hiç gereği yok. Soğuk suda, düşük devirde, sabun tozuyla ancak olursa olur. Yoksa olmaz.
  2. Çamaşır makinesinde yıkamıyor olabiliriz ama yapmamız gereken şey, her deniz ve havuzdan çıkışta soğuk suyla mayo ve bikinileri çalkalamak. Hele havuz sonrası mutlaka. havuz suyundaki klor ve kimyasallar mayo kumaşına zarar veriyor.
  3. Ayrıca dikkat edin, mayolarınız plaj çantanızın içinde ıslak vaziyette kalmasın. O da çabuk bozulmasına neden olur.
  4. Pürüzlü yerlere, taşların üstüne vs oturunca mayolarımızın kumaşı bozulur. Bir yerlere takılır, ipi atar, sökülür. E malum mayo da öyle elde hemen dikilip tamir edilebilecek bir şey değil.
  5. Fazla güneş ışığı da mayoların renklerinin atmasına neden olabilir. O nedenle güneşe serip kurutmamaya çalışın. Öyle olacak ise bile tersten kurutun.

Screen Shot 2016-06-24 at 14.56.29

 

CEVAP VER