Koç burcuna önemli tavsiyeler

0
496

Burcunuz Koç mu tatlı hanımlar? O zaman size birkaç önerimiz olacak. Bunlar, günlük ya da haftalık değil, burcunuzun özellikleri göz önüne alınarak hayatınız her döneminde işinize yarayacak şekilde derlenmiş önerilerdir.

Genellikle hızlı hareket eden, aceleci bir yapınız var. Bu size enerji verir. Bu özelliğinizi avantaja çevirin, hızınızla fark yaratın. Ama riskli işlere atılırken nefes alıp bir tık düşünün. Sırf hemen yapmak istediğiniz için ortaya kötü bir sonuç çıkmasına neden olmayın.

Düşüncelerinizi açıkça söylersiniz genellikle. Arkadan konuşmak yerine muhatabınızın yüzüne konuşmayı tercih edersiniz. Bu günümüzde herkeste olmayan çok iyi bir özellik. Yine de size zarar da verebileceğini unutmayın ve ortamına göre konuşmayı tercih edin. Açık sözlülüğe devam, ama kendinize durduk yerde düşman yaratmayın.

Sizi inatçı bilirler. Bu iyi bir özellik. Kafanıza koyduğunuz şeyi yaparsınız. Maceralara da açıksınız. Girişimci bir ruhunuz var. Yeni işlere açıksınız. Bunu kazanca çevirebilirsiniz. Karşınıza çıkan fırsatlara açık olmaya devam edin. Çıkmıyorsa da inanın, bu inatla kendi şansınızı kendiniz yaratabilirsiniz. Herkesin gittiği yollardan değil de, pek denenmemiş olan taraftan gidin. Yeni iş alanları yaratmaya çalışın.Hobilerinizden para kazanabilirsiniz. Araştırmacı olun. Bunu yaparken de hedeflerinizi belirleyin. Sabırsızlığınız yüzünden yolda kaybolmayın; kendinize zaman sınırlı hedefler koymak, adımlarınızı daha sağlam atmanıza yardımcı olur, inanın.

Yaratıcısınız, kafanız açık, ama aceleci bir yapınız olduğu için çabuk sıkılabiliyorsunuz. Yeni işlere girişirken bunun hem avantajı hem dezavantajı olur. Yeniliklere açık olmanız sayesinde iyi girişimlerde bulunabilirsiniz. Ama biliyorsunuz başarının bir şartı da istikrarlı davranabilmektir. İlginizi odaklamak için kendinizi teşvik edin. Kendi motivasyonunuzu korumaya çalışın. Bunu kimse sizin için yapmaz. Kendi ilgi odağınızı kendiniz sağlayabilirsiniz.

Siz çevrenize enerji veren, yüzü gülen bir insansınız. Belki çabuk sinirlenebilirsiniz ama bunun altından felaket çıkmaz. Çabuk toparlarsınız. Bu nedenle hayatınızdaki insanları belki ara sıra kırabilirsiniz. Buna engel olamıyorsanız dahi, güler yüzünüz ve pozitif tarafınızla onların gönlünü alın. Bu konuda beceriklisiniz.

İlgi ve dikkat çekmeyi sevdiğinizi söyleyebiliriz. Bunu korumak için çevrenizdekileri üzmemeye çalışın. Sürekli ilgiyi üstünüzde toplayacaksınız diye başkalarına söz hakkı tanımıyor olabilirsiniz. Kendinizi önemsemeye devam edin, bu çok işinize yarayabilir; ama ayarını kaçırırsanız bencillikle suçlanabilirsiniz. İnsanlar size karşı kendilerini ifade etmekte zorluk da çekebilirler. Sevdiklerinizi, sizinle konuşabilmeleri için yüreklendirin.

Yeteneklerinizin farkındasınız. Hırslı ve güçlü olduğunuzu biliyorsunuz. Dediğimiz gibi; bu enerjiyi planlı kullanmanız gerekiyor. Özenli ve dikkat odaklı olmalısınız. Zaman planı yapmalısınız. Böyle hareket ederseniz, her konuda başarıya ulaşacak enerjiniz ve zekanız zaten var. Liderlik vasıflarına da sahipsiniz. Bunu da kullanın. Bir sürü detay ile uğraşmak sizi yavaşlatır. Bunu yapacak başka kişiler bulmak, işleri delege etmek sizin yapmanız gereken şey. Böylelikle başarılı olacaksınız.

Sosyalsiniz, insanlarla ilişki kurmayı seviyorsunuz. Hayatı dolu dolu yaşamak istiyorsunuz. İnsanların sizin hakkınızda ne düşündükleri pek umurunuzda olmuyor. Özgürsünüz. Enerjiksiniz. Kararlı ve mantıklısınız. Bunlar çok iyi özellikler. Kıymetini bilin. Kendinize güvenmeye devam edin.

Aşk hayatınızda baskın karakter olmak istiyorsunuz. Etkileyicisiniz. Tutkulusunuz. Karşınızdaki de bu kadar baskın bir burca sahip ise, o zaman birbirinizi yıkabilir, yorabilirsiniz. Dikkatli olun, zaman zaman fazla yükseldiğinizi görüp sakinleyin. Eğer karşınızdaki durgun bir burca sahipse, o zaman onu ezebilir, üzebilirsiniz. Şefkatli, sabırlı olun. Aceleci ve meraklı yapınızın ilişkinize zarar vermesine izin vermeyin. Hep sizin istediğiniz olamayacağını kabul edin. Ateş grubuna bağlı burcunuzun tutkulu ve coşkulu özelliklerini, ilişkinizi sürekli heyecanlı tutmak için kullanın.

CEVAP VER