Güzel kirpikler için bakım önerileri

Bazı tüyler istenir

0
303

Kirpik denen o minik tüylerin önemini hepimiz biliyoruz değil mi tatlı hanımlar? Kendilerini yeterince sevip okşuyor muyuz? “İstenen tüy” kategorisinde yarışan kirpiklere iyi bakmak lazım. Böylece onlar da gözlerimizi daha bir anlamlı gösterme konusunda bizden yardımlarını esirgemezler.

Makyaj temizlerken gözlerin üzerine çok bastırmamak lazım. O nedenle iyi bir temizleyici kullanmak bu açıdan da çok önemli.

Elbette kaliteli rimel kullanmanın öneminden bahsetmek bile gereksiz.

Zeytinyağı, hint yağı ve badem yağı gibi saf bitkisel yağlar, kirpiklerin beslenmesine ve yağlanmasına yardımcı oluyor. Kulak temizleme çubuğu ile kirpik diplerine bu yağlardan az az uygulamak ve bunu haftada birkaç kez tekrarlamak sağlıklı ve güzel kirpiklere sahip olmak için çok faydalıymış. Gece yatmadan önce yapmak lazım bunu tabii.

Uzun kirpiklere sahip olmanın mucizevi ve garantili yolunu bulursanız duymak isterim, ben bulamadım. Ama yukarıda bahsettiğim bakımlar yardımıyla kirpiklerin gürleşmesini sağlayabiliyoruz anlaşılan. Eğer ki niyetliyseniz, kirpik ekimi, kirpik perması gibi küçük estetik müdahaleler de mümkün tabii.

Gözlerimize insaflı davranmak lazım bu arada. Gözlerimizi acımasızca ovuşturmaktan, makyaj silerken sert davranmaktan kaçınmak lazım. Bunlar tabii ki her aklı selim insanın zaten düşünebileceği şeyler ama itiraf edelim, her an kirpiklerimizi düşünüyor değiliz. Oysa güzellik ve sağlıkları çok kritik değil mi?

Bu arada soğuk havalardan da kötü etkileniyor kirpikler. Beslenmeleri bu anlamda da önemli. Kirpik dibi nemlendiricisi diye bir şey varmış, ben yeni fark ettim. Belki deneyen çıkar ama yağlar da benzer işi görür sanki.

Kirpik bakımı önemli, onu anladık. Bir de bir yerde okumuştum, hiç unutmuyorum: Tek bir makyaj malzemesi kullanmak hakkınız varsa o rimel olsun deniyordu. Bence gayet doğru. Ruj değil, göz kalemi değil, rimel. O kirpiklerin daha bir dolgun ve albenili görünmesi çok şey değiştiriyor genel ifadede. Aklınızda olsun.

CEVAP VER