Fondöten nasıl doğru sürülür?

Bildiğinizden emin misiniz?

0
376

fondoten-nasil-surulur

Fondöten uygulamak ince iş tatlı hanımlar. Likit fondöten nasıl sürülür, merak ediyor ya da konu hakkında biraz ipucu istiyorsanız, ki ben istiyordum, işte dev hizmet: Aşamalı fondöten uygulama rehberi. Buyrunuz, adım adım gidelim.

fondoten-fircasi

1. Öncelikle, iyi bir likit fondöten ediniyorsunuz. Elimize malzeme olmadan uygulayacak halimiz yok tabii ama işte orijinal kaynakta ilk adım olarak bunu yazmışlar, ben de bozmayayım dedim. Bozuk para kadar bir alanı kaplayacak fondöten, bir uygulama için yetiyor.

2. En önemli ikinci malzeme, uygun bir fırça. Evet, öyle rastgele elimizle sürmek yerine iyi bir fırça kullanırsak sonuç daha güzel oluyor. Fotoğrafta gördüğünüz cins bir fırça ile işe başlıyoruz. Biraz fondöten alıp burun, yanaklar, çene ve yüz sınırlarına dokunduruyoruz.

fondoten-nasil-surulur-1

3. Burun, yanaklar, çene ve yüz sınırlarında, resimdeki ok yönlerinde fırçamızı gezdiriyoruz. Kenarlardan yüzün merkezine doğru hareket ediyoruz.

fondoten-nasil-surulur-2

4. Fırçada biraz fondöten kaldı. Dudakların üstüne ve altına dokunduruyoruz ve ok yönünde yayıyoruz onu da. Gülümseme çizgilerine dokunmaktan kaçınmak gerekiyor.

fondoten-nasil-surulur-3

5. Göz altlarımız için fondöten mi yoksa kapatıcı mı kullandığımız ile ilgili bu adım. Seçim fondötenden yana ise, ki benim şahsi olarak öyle, azıcık fondöten alıp göz altlarına da minik minik dokunduruyoruz ve ok yönlerinde gezdiriyoruz fırçamızı; özellikle de burna yakın olan uçlara doğru. Kaç çevresi de aynı uygulamadan nasibini alıyor.

fondoten-nasil-surulur-4

6. En başta aldığınız fondöten miktarının üçte biri kalmış olmalı. Yine fırçaya ürün alıyoruz, alnımıza sürüyoruz, saç çizgisine kadar olan kısma yani. Şimdi, gülümseme çizgileri hariç tüm yüzümüzde fondöten var.

fondoten-nasil-surulur-5

7. Çenemizde biten bir renk sınırı ile dolaşmayı tabii ki istemeyiz. Sıra çene altına geliyor. Kalan fondöteni fırça ile alıp çene altına doğru uyguluyoruz. Kulakla yüzün birleştiği alanda da sınır çizgisi kalmadığından emin oluyoruz.

fondoten-nasil-surulur-6

8. Şimdi fırçamıza yeniden fondöten almadan, tüm yüzü eşit biçimde likit fondöten ile kapatacak şekilde adımları tekrarlıyoruz. Gülümseme çizgisi de yeterli miktarda ürünle kapanmış oluyor, işlem tamamlanmaya yaklaşıyor.

9. Daha yumuşak hareketlerle, yüzümüzde daireler halinde gezdiriyoruz fırçamızı. Homojen görünümü böylece tutturmak mümkün oluyor. Göz altlarını, göz kapaklarını, saç çizgisini atlamıyoruz. Çene çizgisi üzerinde de özellikle duruyoruz. Ardından, kapatıcı gibi krem ürünleri uyguluyoruz. 3-5 dakika bekleyip, bir kağıt mendili yüzümüzün her yerine dokunduruyoruz. Ardından pudra ve allık uyguluyoruz.

Tüm bu adımlar çok komplike gibi görünse de aslında totalde 5 – 7 dakika gibi bir zaman alıyor ve sonunda pürüzsüz, porselen görünümlü bir cilde kavuşuyoruz.

CEVAP VER