Evde manikür yapmanın yolları

Hem ucuz hem sağlıklı

0
406

Manikür, hoş ve bakımlı tırnakların sırrıdır değil mi tatlı hanımlar? Ama manikür için illa ki kuaförde bir hanım kızımızın karşısına oturup mikroplu olup olmadığından emin olmadığımız malzemelerle bakım yaptırıp bir de üstüne bir sürü para vermeye ne gerek var? Devir ekonomi devri olduğuna göre evde manikür yapacağız tabii ki. Üstelik gayet de kolay. Peki evde manikür nasıl yapılır? İşte aşamaları:

1- Önce tırnaklarımızı yumuşatmamız gerekiyor. Bunun için bir kaba ılık su ve zeytinyağı koyun. Dilerseniz birkaç damla yağ da damlatabilirsiniz. Aktardan alacağınız badem yağı, portakal yağı gibi yağlar hem güzel kokar hem rahatlatır. Ellerinizi 10 dakika bu suyun içinde bekletin. Sonra da bir havluyla güzelce kurulayın.

2- İkinci aşama olarak, yumuşamış tırnak etlerinizi geriye itmeniz gerekiyor. Bunu manikür çubuğu ile veya tırnak makasının arkasıyla yapabileceğiniz gibi tırnağınız ile de yapabilirsiniz. Yeter ki tırnak etlerinizi kesmeyin.

3- Güzel bir törpü ile tırnaklarınızı kibarca törpüleyin. Çok güzel törpüler var artık, farklı sertlik derecelerinde törpüleme imkanı sağlıyor.

4- Tırnaklarınızı, ellerinizi iyi bir krem ile güzelce kremleyin, biraz da masaj yapın ellerinize.

5- Krem de kuruduktan sonra güzel bir besleyici oje sürün. Eğer çok iyi oje süremiyor iseniz açık renkli olanları tercih edin.

CEVAP VER