Doğal yollarla saç rengi nasıl açılır?

0
507

Saç renginizi doğal yollarla açmak isteyenlerdenseniz şu an doğru sayfadasınız! Kuaförde renk açıcı kimyasallar ile saçlarınızı yıpratmaktansa mutfağınızda bulunan besleyici gıdaları kullanarak da yeni bir imaj sahibi olabilirsiniz.

papatya-suyu-ile-sac-rengi-acma
PAPATYA SUYU
Papatya suyu ile renk açma bilinen en eski yöntemlerden biri. Aktardan alacağınız kuru papatyaları su sararana kadar kaynatıp soğuduktan sonra boş bir sprey şişesine doldurarak saçlarınızın her yerine sıkıyorsunuz. Güneşte 1 saat kadar beklemeniz ve bu işlemi haftada 2 kez uygulamanız gerekiyor ki etkili bir sonuç alasınız.

limon-suyu-ile-sac-rengi-acma
LİMON
Limon hem güzel bir renk açıcı hem de saçlara parlaklık veriyor. 1 limonun suyunu 1 litre su ile karıştırıp nemli saçlarınıza sürüyorsunuz, sonra da 1 saat kadar güneşte bekletip duruluyorsunuz. Saç renginiz istediğiniz tona ulaşana kadar haftada birkaç kez uygulayabilirsiniz.

bal-ile-sac-rengi-acilir-mi
BAL
Yarım bardak bal ile yarım bardak zeytinyağını karıştırıp nemli saçınıza yediriyorsunuz. Sonra bone veya streç filmle saçınızı sarıp birkaç saat beklemeniz gerekiyor. Bu işlemi haftada 2-3 kez uygulamalısınız.

elma-sirkesi-ile-sac-rengi-acma
ELMA SİRKESİ
Duşta saçınızı durularken yarım bardak elma sirkesi kullanın. Düzenli kullanımda saç renginizin bir kaç ton açıldığını göreceksiniz.

CEVAP VER