Çocuk ve genç odaları nasıl olmalı?

Onların odası, onların kuralları

0
691

Çocukların ve gençlerin odalarını nasıl yerleştirdiğimiz, nasıl dekore ettiğimiz onlar için çok önemli bir konu tatlı hanımlar. Odaları onların sığınağı, kendilerini ait hissettikleri yer, onların kendi yuvaları. Çocuk odalarını önemseyip, onların zevklerini de gözeterek, aydınlık bir şekilde döşeyeceğimiz odalar onları memnun edecektir. İşte bazı öneriler…

Genç ve çocuk odaları aydınlık olsun. Mümkünse güneş alsın. Eğer odaya güneş gelmiyorsa, siz aydınlatın. Renkli ve küçük ışıklar alın. Süsleyin. Etrafına baktığında onu mutlu edecek bir şeyler olsun.

Bırakın istediği resimleri yapıştırsın duvarlara. Onlara baktığında mutlu oluyorsa, bırakın kalsınlar duvarda.

O küçük ışıkları da sakın unutmayın, onu mutlu edeceğinden eminim.

genç odası dekorasyonu

Arada bir duvarları inceleyin, neler yapıştırdığına, neleri sevdiğine bakın. Onu tanımak istemez misiniz? O resimleri sakın izinsiz söküp atmayın. Bu ilginizi ona belli edin, size anlatmak istemesini bekleyin.

Ona sevdiği dergileri ve kitapları alın. Boş zamanlarında onları okusun, okumak istesin. Neleri sevdiğini sorun, öğrenin. Odasının bir köşesinde hep o sevdiği kitaplar olsun. En azından sevdiklerini okusun, dostu kitapları olsun.

genç odası dekorasyonu

Ona güzel bir yatak örtüsü alın. Yatağın üzerinde yatmaktan, oturmaktan, kitap okumaktan zevk alsın. Onu pozitif yapacak şeylere izin verin. Mutlu edin.

genç odası dekorasyonu

Onu karanlıkta bırakmayın. İstemediğiniz şeyler düşünmesine sebep olabilirsiniz. Odası onun dünyası. Belki saatlerce bilgisayarda vakit geçirerek sıkıcı bir şey yapıyor olabilir, siz yardım edin. İlgisini biraz da başka bir şeylere çekin. Ama ne olursa olsun karanlıkta ve yalnız kaldığını düşünmesine sebep olmayın. Belki de evinizin dekorunu düşünmekten ona pek vakit ayıramamış olabilirsiniz. Onun odası da önemli, ona da vakit ayırın. Ama unutmayın kendi istediğiniz gibi değil, onun sevdiği gibi.

Kaynağımız 1havalar

CEVAP VER