Bayram’da gidilecek yerler

0
456

Bayram tatilini hala havalar da güzelken evde oturarak değil de gezerek değerlendirmek isteyenler için minik bir “nerelere gidilebilir” rehberi hazırladık.

cunda-adasi-
CUNDA
Ruhu Ege’de kalanlar için Cunda Adası tercih edilebilir seçeneklerden biri. Ayvalık Adaları içindeki en popüler ada olması; şirin daracık sokakları, harika balık restoranları ve mis gibi bir denizi olduğu gerçeğini değiştirmiyor. 2-3 günlük kaçamaklar için ideal.

bozcaada
BOZCAADA & GÖKÇEADA
Ege’de minik tatil planları yapma hevesinde olanlar için tabii bir de Bozcaada var. Bozcaada soğuk deniz sevenler için bire bir. Ayazma plajında tüm gün takılabilirsiniz. Etrafındaki tesislerde harika deniz mezeleri ve atıştırmalık pek çok seçenek mevcut. Akşamları ise minicik merkezinde birbirinden sevimli sokaklara yayılmış restoranlardan birini seçerek renkli ışıkların altında huzur bulabilirsiniz.

gokceada
Türkiye’nin en büyük adası, aynı zamanda Bozcaada’nın da kardeşi olan Gökçeada da son yıllarda tatilcilerin ilgisini çekmeye başlayan yerlerden. Bakir koyları, son yıllarda açılan yeni restoranları ile görülmesi gereken yerlerden biri. Ufak bir hatırlatma olarak araçsız gitmenizi tavsiye etmiyoruz. Çok büyük olduğu ve her şey tek bir merkezde toplanmadığı için aracınız olmadan sıkıntı yaşayabilirsiniz. Kamp yapmayı sevenler için ideal yerlerden biri olduğunu da hatırlatalım.

igneada
İĞNEADA
Trakya taraflarında gidilecek yer arayanlar için İğneada görülmeye değer seçeneklerden. Sakin bir balıkçı kasabası olan İğneada’ya gidenler aynı zamanda zengin bir bitki örtüsü olan Langoz Ormanı’nı da görme şansını yakalıyorlar. Kamp yapmaktan hoşlananlar için de çeşitli olanaklar sunan İğneada, dingin bir tatil arayanlar için….

erdek-3
ERDEK
Marmara bölgesinden uzaklaşmak istemeyen ve ailece tatil yapacak olanlar içinse Erdek iyi bir alternatif. Türkiye’nin ilk sayfiye yerlerinden biri olan Erdek’in oldukça ekonomik olduğunu da belirtmekte yarar var.

amasra
AMASRA
Karadeniz sahillerini keşfetmek isteyenler için doğal ve tarihi güzelliklerle bezeli Amasra önerilebilir. Amasra’da sizi bekleyen güzellikler; temiz plajlar, taze balık çeşitleri ve bakmaya doyulamayan Karadeniz yeşili…

kibris
KIBRIS
Vizesiz ve fazla masraf yapmadan gidilebilecek yurt dışı seçeneklerinin başında Kıbrıs geliyor. Biraz uzaklaşayım ama fazla da uzaklara gitmeyeyim diyenlerdenseniz yavru vatan Kıbrıs tam size göre. Yunanca, Türkçe ve İngilizce’nin konuşulduğu Kıbrıs, yeme içme, eğlenme ve deniz konularında gidenleri tatmin eden yerlerden biri.

CEVAP VER