Aslan burcuna önemli tavsiyeler

0
496

Demek bir aslan burcu kadınısınız. O zaman sizin için derlediğimiz önerileri okumak işinize yarar, hoşunuza gider diye düşünüyoruz. Bu öneriler haftalık ya da aylık değil, burcunuzun genel özelliklerinden hareketle hazırladığımız, hayatınızın her alanında anlamlı olabilecek bilgiler içeriyor.

Bir burca mensup insanların fiziksel özelliklerini bir kalıpta toplamak aslında çok da doğru değil ama aslan burcu kadınının genellikle gür saçlı, dikkat çekici bakışlı, orta boyda, açık tenli olduklarını söyleyebiliriz. Gözlerinizin ve saçlarınızın çarpıcı özellikleri üzerine oynayabilirsiniz. Makyaj ve saç konularında bu bilgi işe yarayabilir. Göz makyajına ağırlık verebilir, saçlarınızı bakımsız bırakmayabilirsiniz diye düşünüyoruz.

Yemek yemeyi seviyorsunuz, doğru mu? Formunuza özellikle dikkat etmelisiniz. Tarz ve fizik olarak dikkat çekici taraflarınız var; bunu fazla kilolarla gizlemek, çekiciliğinizi olumsuz anlamda etkileyebilir.

Aslan kadını tutkuludur. Hırslıdır. Kendine güvenlidir. Bu güçlü özelliklerinize sahip çıkın. İş hayatında başarılı olmanız neredeyse kaçınılmaz. Sosyal hayatınızda liderlik özelliklerine sahip olduğunuzu da tahmin ediyoruz. Çevrenizdekileri korkutacak ani çıkışlar yapmamaya gayret gösterin. İnsanlar sizden çekindikleri için arkadaşlık etme konusunda şüpheci davranabilirler.

Mükemmeli arayan bir yapınız var. Bundan vazgeçmeyin ancak bu huyunuz, gerçekçi davranmanızı engelliyor olabilir. Bu, birçok aslan burcu insanının yaşadığı bir handikaptır. Dengeyi bulmaya çalışın ve herkesin, her şeyin mükemmel olamayacağını kabul edin. Aksi takdirde beklediklerinizin altında kalan ile hiç mutlu olamayabilirsiniz.

Gururunuz, çok önemli bir özelliğiniz. Ancak bu, özellikle aşka hayatında tamir edilebilecek iken çözümsüz kalan sorunlara yol açabilir. Bilirsiniz, birçok kurtarılabilecek ilişki, fazla gurur yüzünden sona erer, yok olur gider. Gurur yüzünden sevdiğiniz kişinin elinizden kaçıp gitmesine izin vermeyecek kadar akıllısınız. Bunu kullanın.

Özellikle aşk hayatında sizi yukarı taşıyan bir özelliğiniz de, ateşli ve tutkulu oluşunuz. Bir ilişkinin taze kalması ve heyecanını koruması için gereken en önemli silahlardan birine sahipsiniz. Bunu iyi kullanın.

Çok iyi bir müzakerecisiniz. İnsanları ikna gücünüz fazla. Özellikle iş hayatında bunu kullanabilirsiniz. Kendinize güvenli tavrınız ile işinizde yükselebilir, kolay liderlik edebilirsiniz. İçinizde var olan bu gücü şimdiye kadar kullanmadıysanız, onu çekip çıkarmanın tam zamanı. Zaten çalışmayı çok seven bir yapınız var. İş hayatında yükselmek için bu özelliklerinizi kullanın.

İnsanların dikkatini çekmeyi, ilgi toplamayı seversiniz. Dikkatli olun. Herkes bu özelliklere sahip olamaz, zaten olsa ortalık karışır. Etki alanınıza giren birçok insan olacaktır. Onlarla ilişkilerinizi dengede tutun. Çünkü dürüst olalım; kibirli olmaya yatkın bir yapınız var. Kibir oldukça yaralayıcı bir özellik olabilir. Bu konuda kendinizi dizginlemelisiniz.

Gösterişi, eğlenmeyi seversiniz. Evinizin dekorasyonunda, giyim tarzınızda lüks parçalara yer vermeyi istersiniz. Bu konuda ipin ucu kaçmasın ama kendinizi bu tarz şeylerden tamamen mahrum bırakmayın. Bu yönünüzü besleyin.

Güçlü yapınızın altında, kendinize has doğallığınız yatar. Yalanı dolanı sevmezsiniz, işleri dolandırmak size göre değildir. Buna gerek de kalmaz. Cesaretiniz, doğallığınızı besler. Yukarıda bahsettiğimiz bilinçli davranışlar, kendinizi dizginlemeniz gereken noktalar oluşu belki bu özelliğinize ters düşebilir. Ama insan, var olan özelliklerini bilinçli şekilde kullanabilen, ayarlarını yapabilen bir varlık. Bahsettiğimiz şey bu. Yoksa doğallığınızdan tabii ki ödün vermeyin.

Enerjisi yüksek bir kadın olduğunuz ve eğlenmeyi sevdiğiniz için yeni sosyal ortamlara girmek size zevk veriyordur. Yenilikler insanı besler. Bu özelliğinizden asla ödün vermeyin. Yeni insanlarla tanışın, sohbet edin, yeni ilgi alanları edinin. Hepsine yetecek enerjiniz var, buna inanın.

Aşta da mükemmeli beklediğinizi söyleyebiliriz. İlişkinin başında, karşınızdakine beklentilerinizi tam olarak anlatın. Özgürlüğe olan düşkünlüğünüz ile sadakata önem veren yapınız bir arada, karşı tarafa kafa karıştırıcı gelebilir. Kısıtlanmayı sevmediğinizi ama asla sadakatsizliği affetmeyeceğinizi, sizin bu konuda ne kadar güvenilir olduğunuzu, gezmek ve eğlenmek kadar evinizi de sevdiğinizi, ev hayatınıza özendiğinizi, el üstünde tutulmayı sevdiğinizi, karşınızdaki erkeğin kendisine dikkat etmesi, bakımlı olması gerektiğini düşündüğünüzü iyice anlatın.

Mutlu etmesi çok kolay bir insan değilsiniz, bunu kendiniz de kabul edin. Her zaman mükemmeli bulamayacaksınız evet, ama siz yine de çıtanızı fazla düşürmeyin. Aslansınız sonuçta!

CEVAP VER