Aleyna Tilki olayı nedir?

Neymiş, olay mı var?

0
852

Aleyna Tilki, katıldığı yarışma programı ile parlayan genç isimlerden biri. Son günlerde ismini çok duyuyoruz, zira şarkısının video klibi de YouTube’da 100 milyondan fazla kez izlenmiş durumda. Yoksa o izlemelerden biri de sizin mi tatlı hanımlar? 🙂 Değilse de merakınıza yenik düşüp izleyebilirsiniz, zira yazının soruna ekliyoruz.

aleyna-tilki-1

Bizim ilgimizi çeken konu, Aleyna’nın soyadı. Şaka şaka, herkesin soyadı Tilki olabilir, gayet normal. Ama asıl ilgimizi çeken şey, Aleyna’nın 16 yaşında olması. Henüz çocuk denecek yaşta gece kulüplerinde sahneye çıkıp çıkmamasının konuşuluyor olması, bakanlığın bile bu konuda olumsuz açıklama yapması, olayın ne boyuta geliverdiğiniz gösteriyor. Hakikaten bu kadar küçük yaşta sere serpe pozlar içinde gözler önünde olması bize de doğru gelmiyor. Ancak hayal ettiği şey müzisyenlik olduğu ve bunu da küçük yaştan beri hayata geçirmek için çalıştığından, kızı magazin malzemesi yapmak yerine ona destek olmak, yol göstermek gerekiyor. Henüz çok küçük; kendisini bulması için şu ortamda belki de biraz desteğe ihtiyacı var. Ailesinin arkasında olduğu da görülüyor. Dolayısıyla bu konuda da pek sıkıntı yok gibi.

aleyna-tilki-2

İçki içilen mekanlarda sahne alması konusu belki de çok büyütülüyor. O kendi sahnesine bakar, mekanda ne olduğu onu ilgilendirmez. Küçük yaşlarda sahne alan birçok oyuncu, şarkıcı olduğu kesin. Bu konuda yasaklarla gelmeye çalışmak yerine, bilinçli bir şekilde ilerlemesi için Aleyna’nın yanında olmak daha doğru. Çünkü tüm bu çıkışlar, magazin aleminde sevilen şeyler. Mevzu genç bir insan olunca, bunlardan olumlu olumsuz etkilenmesi de çok olası. Dikkatli olarak, kızın zarar görmesini önlemek, iyi bir müzisyen olarak olgunlaşmasına yardım etmek lazım ideal dünyada.

aleyna-tilki-3

Hayırlısı diyelim. Yolu açık olsun…

aleyna-tilki-4 aleyna-tilki-5

CEVAP VER